Ako stmaviť pleť vo Photoshope

Blížiace sa kurzy
Týždeň Rovnováhy na objavuj.com
Individuálne, Online kurz
Martin Lajprík
Začíname blogovať
Individuálne, Košice, Michalovce
Lukáš Mikulaško
Nástroj krivky a selektívna farba

V dnešnom videu Vás naučím viacero spôsobov, ako stmaviť pleť alebo ako zvýrazniť opálenie pokožky s použitím selektívnych farieb a kriviek.

 

V prvej časti si vyberieme nástroj selektívne farby (selective colors), vyberieme odtieň, ktorý potrebujeme upraviť. V prípade našej fotky a prirodzeného nádychu pokožky do červena si vyberieme červenú farbu - poťahujte jednotlivé nastavenia CMYK farieb až pokiaľ nedosiahnete požadovaného efektu.

 

V druhej časti vďaka nástroju rýchly výber (quick selection tool) sa snažte čo najlepšie ohraničiť časti pokožky. Ak Vám tento nástroj označí aj nežiadúcu časť fotky, stlačte klávesu Alt, čím sa zmení nastavenie nástroja na odstraňovanie výberu. Pokiaľ držíte klávesu Alt, snažte sa odznačiť nevyhovujúci výber. Keď budete mať výber hotový, kliknite si na "nová výplň vrstvy" a z menu vyberte nástroj "Krivky" (Curves). Po vybratí nástroja sa Vám zobrazí nová vrstva a vďaka predošlému výberu sa Vám automaticky ohraničí maska tejto novej vrstvy. To znamená, že všetky zmeny, ktoré budete pomocou tohto nástroja robiť sa premietnu len do viditeľnej časti masky. S nástrojom krivky postupujte podobne ako v prvej časti, teda nastavujte RGB tóny, až pokiaľ nedosiahnete požadovaný výsledok.

 

Ďakujem za sledovanie tohto videa. Ak sa Vám moje videá páčia, prihláste sa k ich odberu, SÚ ÚPLNE ZDARMA!

Všetky videá a inšpirácie nájdete na photoshopacademy.eu

1
Super článok
1
0
0
Nič moc
O autorovi
Lukáš Maxim Lukáš Maxim
Moje meno je Lukáš Maxim a som tu preto, aby som Vás naučil upravovať Vaše fotografie vo Photoshope...

Photoshop je úžasný nástroj, s ktorým si svoje fotografie dokážete vylepšiť akokoľvek chcete, problém je: AKO NA TO? To je hlavný dôvod prečo vznikajú tieto návody, aby ste nadobudli zručnosti, znalosti a inšpirovali ste sa vo svojej kreativite. Chcem, aby ste to všetko robili s úsmevom a bavili sa pri tom rovnako, ako ja :)

Každý týždeň pre Vás pripravím video tutorial, v ktorom Vás zoznámim s funkciami Photoshopu a naučím Vás používať a aplikovať do fotky špeciálne efekty, farby, retuš, kompozíciu a ešte oveľa, oveľa viac.. Na stránke http://photoshopacademy.eu/ nájdete každý týždeň množstvo nových fotografií a príspevkov, ktoré inšpirujú mňa a verím, že budú rovnako inšpiratívne aj pre Vás.

Ďakujem Vám za sledovanie mojich videí, ak Vám boli videá nápomocné v práci s Photoshopom, zdieľajte ich na svojich sociálnych sieťach.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť