Ako odstrániť vrásky vo Photoshope

V dnešnej epizóde Vám ukážem dva postupy ako odstrániť a zredukovať vrásky vo photoshope:

  1. úplne odstránenie vrások 
  2. redukcia vrások.

(upozorňujem: retušovanie tváre je citlivá záležitosť...)

 

#1 Úplné odstránenie vrások

 

Používame nášho najlepšieho kamaráta pri retušovaní - retušovací štetec (J) "healing brush tool". Pracujeme v novej vrstve, v prvom kroku si nastavte veľkosť štetca o niečo väčšiu ako je šírka vrásky a pre odber vzoriek sa uistite či v nastaveniach štetca ste zvolili vzorku: súčasná vrstva a vrstvy pod "Current & Below". Stlačením a podržaním klávesy Alt si odoberajte čisté vzorky kože a po pustení tlačidla Alt, aplikujte túto textúru na vrásky. Túto techniku používajte veľmi opatrne, aby tvár staršej osoby nevyzerala príliš vyhladene.

 

#2 Redukcia vrások

 

Pre prirodzenejší výsledok používajte klonovacie razítko (S) "clone stamp tool". Duplikujte si pôvodnú vrstvu (Cmd + J), ak budete pracovať v novej vrstve, ktorá neobsahuje žiadne pixeli, táto technika nebude fungovať! Pri používaní klonovacieho razítka si nastavte režim na: Zosvetlenie "Lighten", vďaka tomuto režimu razítko zosvetlí len tie najtmavšie časti vrások a nepodáva štruktúru kože do iných častí tváre. Ďalej postupujte rovnako ako pri úplnom odstránení.

 

----------------------------------------­----------------------------------------­--

 

Ďakujem za sledovanie tohto videa. Ak sa Vám moje videá páčia prihláste s k odberu týchto videí - SÚ ÚPLNE ZADARMO!

 

Všetky photoshop tutorialy nájdete ZADARMO na webe: http://www.photoshopacademy.eu

6
Super článok
6
0
0
Nič moc
O autorovi
Lukáš Maxim Lukáš Maxim
Moje meno je Lukáš Maxim a som tu preto, aby som Vás naučil upravovať Vaše fotografie vo Photoshope...

Photoshop je úžasný nástroj, s ktorým si svoje fotografie dokážete vylepšiť akokoľvek chcete, problém je: AKO NA TO? To je hlavný dôvod prečo vznikajú tieto návody, aby ste nadobudli zručnosti, znalosti a inšpirovali ste sa vo svojej kreativite. Chcem, aby ste to všetko robili s úsmevom a bavili sa pri tom rovnako, ako ja :)

Každý týždeň pre Vás pripravím video tutorial, v ktorom Vás zoznámim s funkciami Photoshopu a naučím Vás používať a aplikovať do fotky špeciálne efekty, farby, retuš, kompozíciu a ešte oveľa, oveľa viac.. Na stránke http://photoshopacademy.eu/ nájdete každý týždeň množstvo nových fotografií a príspevkov, ktoré inšpirujú mňa a verím, že budú rovnako inšpiratívne aj pre Vás.

Ďakujem Vám za sledovanie mojich videí, ak Vám boli videá nápomocné v práci s Photoshopom, zdieľajte ich na svojich sociálnych sieťach.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť