Tantra jedinečné výhody pre moderného človeka

Blížiace sa kurzy
Týždeň Rovnováhy na objavuj.com
Individuálne, Online kurz
Martin Lajprík
Začíname blogovať
Individuálne, Košice, Michalovce
Lukáš Mikulaško
Spokojný život v páre

Keď prvýkrát počujete slovo "tantra", môže vo vás vyvolať rôzné zvláštne asociácie.

 

Ako podivný guru, ktorý učí skupinové sexuální praktiky, plné zakázaných a podivných vecí. Možno aj tajné stretnutia ľudí, ktorí sú neverní svojim partnerom a veľmi čudne sa správajú. Alebo už viete, že vám tantra dáva veľké výhody do života?

 

Aká je realita učenia tantry?

 

Je veľmi jednoduché zistiť, že realita učenia tantry je zásadne odlišná. Ľudia v SR nie sú veľmi informovaní o tejto východnej tradícii a jej šíreniu na Západe. Rovnako, ako súčasné IT technológie a vedecké poznatky o svete, sú čoraz komplexnejšie. Tak aj komplexnosť tantry sa len prehĺbila. Toto starodávne písmo cestuje z kontinentu na kontinent počas stáročí. Každá kultúra a sociálne správanie zanecháva v nej svoje stopy. Alicia Keys, Kate Hudson a Sting so svojou manželkou praktizujú tantru a tantra jógu. Sú žiarivými príkladmi, že aj dávne učenie má svoje výhody pre moderného človeka.

 

Tantra a jej história

 

Takže odkiaľ pochádza tantra a čo je to presne? Je to systém filozofie zakotvený v sérii originálnych hinduistických a budhistických textov. Tie boli napísané v Indii približne v 1. tisícročí pred Kristom. Tantra je text, tradícia a prax. Termín tantra sa používa na opis všetkých troch prvkov. Vo svojom jadre sa tantra sústreďuje na spojenie so životnou silou. Ak to znie príliš veľa, pomyslite na ňu, ako na nástroj, ktorý prináša viac radostnej intimity do vášho života. Či už máte v súčasnosti partnera alebo nie.

 

Na rozdiel od iných tradícií, ktoré hovoria o tele, ako nebezpečnom a hriešnom. Tantra vidí telo - a čisté potešenie, ktoré môže produkovať - ako kanál k vyššiemu vedomiu. Neodsuzuje telesné potešenia, ako prekážku k čistému životu, plnému vyšších princípov. Tantra je predovšetkým prax oslobodenia, a to určite nie je len o sexe. Aj keď môže vylepšiť váš sexuálny život mnohými spôsobmi.

 

Zlepšenie sexuálnej sebadôvery

 

Je ťažké premýšlať o niečom takom širokom, starom a kultúrne odlišnom. Bežný vzťah Slovákov k sexu je pomerne iný, ako to, čo nám ponúka tantra. A tak je veľmi praktické a osviežujúce niečo nového do svojho erotického života zahrnúť. Tantra môže byť skutočne jednoduchá a praktická. Rovnako ako moderné aplikácie, ktoré vám sľubujú, že vás naučia meditovať. Zvládnutie niektorých z týchto jednoduchých techník vám umožní prístup k transformačnému nástroju, ktorý zlepší vašu sexuálnu dôveru a vaše vzťahy.

 

Pre mužov Výučba Veľkého ťahu

 

Špeciálna taoistická technika, ktorá vám prinesie nové prežitky v tele a postará sa o roznesenie vzrušenia a uspokojenia do celého tela. Zmeňte svoj život a namiesto toho, aby vás sexuálna energia a pudy ovládali, začnite ovládať svoje telo a sexuálnu energiu vy! Preneste sa z krátkodobého vzrušenia spojeného s nasledovnou únavou do stavu blaženosti, sexuálnej nasýtenosti a pulzovania života v tele! Tantra vám dáva skutočne veľké výhody v milostnom živote.

 

Pre páry Kurz Harmonizácia čakier

 

Tantra má veľké výhody pre dlhodobé budovanie vzťahu. Podľa tantrickej náuky sú čakry špecifické časti tela, v ktorých sa zhromažďuje a potom nimi prúdi životná energia. V modernom poňatí súvisia so žľazami s vnútornou sekréciou. Keď si v páre navzájom hladíte tieto oblasti tela a spojíte sa v spoločnom rytme dychu, prinášate si navzájom prehĺbenie blízkosti, dôvery, komunikácie aj milovania.

 

Doma využijete tieto jemné dotyky v mnohých prípadoch:

pred milovaním, na rýchle zrelaxovanie po náročnom dni, na zkľudnenie pred zaspávaním, ak potrebujete vykomunikovať v páre nejaký problém, po vzájomnej harmonizácii čakier nájdete ľahšie spoločné riešenie.

1
Super článok
1
0
0
Nič moc
O autorovi
Xenyie Komers Xenyie Komers
Učiteľka, lektorka, koučka, masérka, terapeutka v oblasti tantry, reštartu života, vedomej sexuality, vzťahov.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť