Príjmy z blogu. Dá sa uživiť blogovaním v slovenskom jazyku?

Blížiace sa kurzy
Týždeň Rovnováhy na objavuj.com
Individuálne, Online kurz
Martin Lajprík
Začíname blogovať
Individuálne, Košice, Michalovce
Lukáš Mikulaško

Vie sa na Slovensku uživiť bloger píšuci svoj blog po slovensky, len písaním a prevádzkovaní svojho blogu? Čo beriem, teda považujem za príjem z písania a prevádzkovania blogu?

 

Ak uvažujete o tom, že si založíte svoj blog alebo ste si ho pred nedávnom už založili a Váš plán do budúcna je, že by Vás Váš blog mohol po nejakom čase začať živiť, tak by ste si mali pozrieť nižšie priložené video.

 

Toto video som sa rozhodol natočiť po svojej viac ako dvojročnej skúsenosti s písaním článkov a prevádzkovaním blogu s tématikou investovanie, bankovníctvo a poisťovníctvo - InvestičnýBlog.sk. Tiež po tom ako som sa spoznal a porozprával s niekoľkými ľuďmi, ktorí tiež prevádzkujú svoje dnes už dosť známe blogy.

 

Na základe svojich skúseností a otázok ohľadne zárobkov z blogovania a prevádzky ich blogov, ktoré som mal možnosť dať asi 10-tim známym blogerom som zistil, že tak ako nedokáže aktuálne môj blog generovať pre mňa dostatočný príjem rovnajúci sa aspoň minimálnej mzde na Slovensku, tak ani ich hlavný príjem nepochádza z tejto činnosti. Ich blogy im slúžia iba ako nástroj získavania potenciálnych zákazníkov na ich prevádzkované e-shopy, prípadne na predaj online, online kurzov, školení a workshopoov, ponúkanie iných služieb (účtovníctvo, grafické práce, programátorské práce, marketingových služieb, SEO analytiku atď.) a teda ich príjmy pochádzajú zo spomenutých činností.

 

Osobne poznám len jednu blogerku, ktorú jej blog naozaj živí a okrem iného pomocou neho dokáže získať aj iné benefity. Má blog o cestovaní, ktorý ale nie je písaný po slovensky. Je samozrejme v anglickom jazyku a patrí medzi TOP cestovateľské blogy na svete.

Týmto videom a článkom Vás samozrejme nechcem odradiť a zničiť Vaše sny o príjmoch z blogovania a živote niekde z pláže. Práve naopak. Možno bude práve ten Váš úspešný a budete patriť medzi prvých blogerov píšucich po slovensky, ktorí sa dokážu uživiť blogovaním a prevádzkou blogu. V zahraničí je predsa takýchto ľudí veľmi veľa a ich blogy ich slušne uživia bez toho, aby sa museli venovať ďalším činnostiam. A keby Vám to aj nevyšlo, tak Vás to minimálne posunie ďalej a hlavne Vás to obohatí o nové skúsenosti a mimo to sa veľmi veľa toho naučíte.

 

Samozrejme, že nie je všetko len o peniazoch, prvoradé je, že Vás to bude baviť a niektorí z Vás to môžu mať ako koníček, relax alebo istú formu vyjadrenia svojich názorov, pocitov alebo len vyrozprávania príbehov.

 

Ak sa Vám video bude páčiť, tak ho zdieľajte alebo mu dajte aspoň palec hore. Ak máte iné skúsenosti a chcete sa o ne podeliť, tak napíšte komentár.

A vopred ďakujem za prihlásenie sa na odber iamcool.sk YouTUbe kanálu.

10
Super článok
10
0
0
Nič moc
O autorovi
Peter Rakvica Peter Rakvica
Mojou obchodnou filozofiou je vyhľadávanie investičných príležitostí v prostredí neustálych zmien na trhu a následne informovanie a sprostredkovanie týchto príležitostí prostredníctvom blogu InvestičnýBlog.sk.

Mám viac ako 13 ročné skúsenosti v poisťovníctve a bankovníctve. Od roku 2005 sa aktívne venujem obchodovaniu na FOREXe a od roku 2010 predajom a kúpou fyzických drahých kovov.

Prostredníctvom svojich spoločností prevádzkujem informačno-technologický portál pda.sk, internetový obchod eshop.pda.sk s príslušenstvom pre zariadenia s iOS, androidom, windows mobilom, internetový obchod s drahými kovmi a briliantmi zlatestriebro.sk a internetový obchod susenemaso.sk s výdatnými a zdravými pochúťkami.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť