Prečo som si začala každý deň písať najveselšiu historku dňa

Blížiace sa kurzy

Už dávnejšie som si uvedomila, že aj keď mám ten najhorší deň na svete, stále je v tom dni niečo na čo sa teším a čo mi pozdvihne náladu. Preto som sa rozhodla napísať si každý deň najveselšiu historku dňa.

 

Myšlienku mi vnukla moja mamina, ktorá mi porozprávala o flow lístku a o vojakoch, ktorí keď si začali písať tri pozitívne veci zo dňa, štatisticky páchali menej samovrážd. Týmto samozrejme nechcem povedať, že by to mali robiť len ľudia, ktorí majú podobné myšlienky, alebo že som ich ja nebodaj niekedy mala.

 

Len mi to prišlo ako dobrý príklad na začiatok. Písaním jedného pozitívneho príbehu denne sa v mojom živote zmenili dva veľmi podstatné body:

 

  • Vždy som sa na konci dňa donútila premyslieť si všetky situácie, ktoré som počas dňa zažila a vybrala som si z toho jednu pozitívnu, o ktorej sa mi oplatilo napísať. Hneď potom som si uvedomila, že ak sa sústredím na tento príbeh, môj deň zhodnotím ako pozitívny. Niektoré dni sú ľahšie, niektoré ťažšie. Najmä na začiatku tejto činnosti to môže byť náročné. Keď si na to človek zvykne a v priebehu dňa zažije niečo pekné, začne rozmýšľať, že o tom večer musí napísať. Je to v podstate taký malý denník. Čiže nie len že sa vždy môžeme vrátiť k tomu, čo sa nám stalo v utorok presne pred mesiacom, ale si aj spätne môžeme pozrieť koľko pekných vecí zažívame každý jeden deň.

 

  • Vôbec nezáleží na tom, aký je tento príbeh dlhý. Niekedy stačí aj jedno jediné slovo. Tento proces nám však dopomáha k tomu, aby sme si uvedomili, čo všetko pekné sa nám každý deň udeje, aj keď si niekedy myslíme, že by to už horšie nemohlo byť. Núti nás to viac vážiť si drobnosti a ľudí, ktorí do nášho života prinášajú šťastie. Viac si potom uvedomujeme, že sme vlastne spokojní. A keď už sa nám predsa len stane, že naozaj nemáme o čom napísať, môžeme si aspoň prečítať príbehy predošlých dní, kedy si uvedomíme, že to bol naozaj len zlý deň a nie zlý celý týždeň, mesiac, rok.

 

Takýto pekný príbeh denne nám zlepší náladu, pomôže nám zapamätať si krásne chvíle a vnesie do nášho života aj štipku pravidelnosti, ktorá mnohým z nás niekedy chýba.

 

Tak čo, aký je Váš najveselší príbeh dnešného dňa?

 

Moja webstránka: www.lifenotez.com

Veselá historka dňa

Najbližšie ako som sa kedy dostala k Soche slobody, jednoznačne najlepší zážitok dňa.

0
Super článok
0
0
0
Nič moc
O autorovi
Lucia Lajdová Lucia Lajdová
Som mladá žena, ktorej najväčšou vášňou je cestovanie a spoznávanie nových ľudí. Rada čítam a píšem články na svoj blog. Som zástancom toho, že každý má právo na svoj názor. V práci mám rada flexibilitu, nové výzvy rozvoj. Myslím si, že človek by mal robiť veľa z toho, čo ho baví, aby ho to motivovalo a inšpirovala k lepším výkonom.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť