Prečo blogovať? Kto by mal blogovať?

Blížiace sa kurzy
Kurz: "Koučing a self koučing v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "Komunikácia, rétorika a asertivita v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "SKVELÝ OBCHODNÍK | obchodné zručnosti a psychológia predaja"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.

Prečo blogovať

 

Človek ako ľudská bytosť potrebuje prítomnosť spoločnosti pre rozvíjanie seba samého, nadobudnutia nových myšlienok, nových názorov, či postojov. Okrem okolia, ktoré na nás vplýva, získavame nové postoje z mnohých informácií, ktoré nám budujú osobnosť a prinášajú nové pohľady a názory. Ovplyvňujú nás.

 

Jednou z možností, ako sa užšie spojiť so spoločnosťou a naučiť sa lepšie komunikovať, vyjadriť svoje myšlienky je možnosť rozvíjať sa prostredníctvom blogu.

 

Blogovanie ako tvorivá činnosť prináša blogerovi možnosť vyjadriť svoje myšlienky, ktoré vzhľadom na svoje podanie môžu zaujať množstvo čitateľov. S rastúcim počtom čitateľov sa posilňuje blogerovi sebavedomie a pocit dokázania niečoho, vyplývajúceho z jeho schopností a úsilia. Blogy pozostávajú z rôzneho obsahu, ktorého výber je kľúčovým bodom, ktorý ovplyvňuje ľudí v záujme nenavštíviť stránku len pri náhodnom blúdení po internete, ale opätovne.

 

Obsahy blogov uverejnených na internete sa diametrálne odlišujú. Ku rozhodnutiu blogovať vás môže viesť mnoho podnetov, s ktorými sa chcete podeliť alebo pomôcť ľuďom s podobnými okolnosťami, ktoré zažívajú a vy ste sa cez ne už preniesli. Môžete slúžiť ako motivácia, ktorej podelenie sa o svoj príbeh môže pomôcť zvládnuť ten ich. Ľudia svoje problémy zvládajú ľahšie, keď pozorujú, akými metódami, postupmi ste sa dokázali preniesť cez ten svoj. Týmto spôsobom môžete pomôcť mnohým ľuďom svojimi skúsenosťami, či váš blog bude zameraný na postup pri chudnutí, bojovaní s chorobou, postup kuchársky alebo zameraný na určitý odbor, ktorý vás baví a rozumiete sa jeho tematike.

 

Máte v sile zmeniť blogom život druhým ľuďom, podelením sa o svoje informácie, ktoré ste nadobudli, či skúsenosťou alebo učením. Keď dokážete osloviť ľudí, budú sa opakovane vracať k vášmu blogu. Získanie priaznivcov posilní vaše sebavedomie a dodá hrdosť na seba samého. Úsilie, ktoré vložíte do blogovania sa vám vráti v reakciách čitateľov a blogovanie sa môže stať vaším hobby, ktoré sa stane neodmysliteľnou súčasťou vášho voľného času v podaní uverejňovania príspevkov. Záujem čitateľov vo vás prebudí chuť písať ďalšie články a pohladí vám ego, že ľudia majú záujem o vaše články, ktoré ste vytvorili svojou iniciatívou.

 

Kto by mal blogovať

 

Blogovanie nie je obmedzené pre jednotlivých ľudí a túto možnosť môže využiť každý človek. Prioritou však je, aby vaše príspevky dokázali prilákať čitateľov, zaujali ich a oni sa opakovane vracali na váš blog a netrpezlivo očakávali vaše ďalšie príspevky.

 

Ako hlavnú podmienku pre prosperujúci blog s narastajúcim počtom čitateľov považujem schopnosť vedieť zaujať a byť kreatívny. Kreativita je najpodstatnejšou zložkou, ktorá ovplyvňuje množstvo čitateľov, ktorí navštívia vašu stránku. Prinášať nové nápady, nájsť si čas na aktualizáciu nových článkov, prispievať priebežne, vedieť zaujať. To by mal mať úspešný bloger v malíčku. Základným faktorom, ktorý vplýva na životnosť vášho blogu je však pochopiteľne zvládnutie gramatiky a štylizácie textu.

 

Pokiaľ máte predpoklady a veríte, že dokážete zaujať ľudí obsahom, ktorý bude váš blog ponúkať, smelo sa vrhnite do blogovania a nechajte sa unášať touto novou módou, ktorá zaplavila internet. Tvorte tak, aby ste svojimi skúsenosťami a poznatkami zaujali čitateľov. Pomohli im, motivovali ich, informovali ich, inšpirovali alebo si ich len čítali ako odľahčenie po ťažkom dni. Je množstvo blogerov zaplavujúcich internet, ale ten váš môže byť ten, ku ktorému sa budú ľudia vracať opakovane, pretože ste ich dokázali natoľko zaujať, že budú hladní po vašich ďalších príspevkoch.

 

Bloger by mal počítať s tým, že ľudia sú zvedaví a verní čitatelia, ktorí sa opakovane vracajú na jeho blog. Túžia ho viac spoznať prostredníctvom fotiek, otázok a niekedy i osobných informácií. Je už len na vás, koľko dovolíte ukázať zo svojho súkromia a koľko zanecháte v anonymite. Nesnažte sa však vyhovieť každému a hľadajte nápady a inovácie, ktorými svoj blog ozvláštnite.

 

Pokiaľ si myslíte, že dokážete ľudí zaujať, ste dostatočne kreatívny a viete byť iný ako ostatní, blogovanie je práve pre vás správnou voľbou.

 

V druhej časti článku vám predstavím niekoľko úspešných slovenských blogov.

21
Super článok
21
4
4
Nič moc
O autorovi
Barbora Lušňáková Barbora Lušňáková
Študentka VŠ, nadšenec kníh, športu , získavania nových vedomostí a písania článkov.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť