Otázky a odpovede, po ktorých budete šťastnejší

Blížiace sa kurzy
Kurz: "Koučing a self koučing v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "Komunikácia, rétorika a asertivita v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "SKVELÝ OBCHODNÍK | obchodné zručnosti a psychológia predaja"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.

Každý z nás by mal byť vďačný za to, čo má. Avšak mnohí máme skôr tendenciu sa zamerať na to, čo nemáme, čo nám chýba. A ani sa nenazdáme, stávajú sa z náš depresívni frfloši, nešťastné bytosti, ktorým „ublížil“ celý svet. No a pri tom to tak vôbec byť nemusí, stačí sa len zamyslieť. Napríklad aj nad nižšie položenými otázkami. Spýtajte sa ich sami seba. Možno budete prekvapení ich účinkom :-).


Šťastný je jedine ten, kto od zajtrajška nič nečaká a s vďakou prijíma to, čo mu prináša každý nový deň.
- Helmann Hesse
 

Milujem a som milovaný?

 

Láska hýbe svetom. Myslíte si, že je to len klišé? Ja určite nie. Keď sa niekedy cítite nanič a ani ja nie som výnimkou, spomeňte si na svojich blízkych. Či už je to váš manžel/ka, partner/ka, deti alebo rodičia, určite máte aj vy niekoho, ktorého milujete a ktorý miluje vás. Osoba, ktorá vás vie rozosmiať, potešiť milým slovom, ale aj povzbudiť, ak sa práve necítite najlepšie. Už len kvôli tomu máte dôvod žiť, máte dôvod byť šťastným človekom.


Najšťastnejšími okamihmi môjho života, bolo tých pár, ktoré som prežil doma, v kruhu svojej rodiny.
- Thomas Jefferson
 

Viem byť oporou?

 

Nielen my, ale aj naši blízki majú občas dni, kedy sa potrebujú vyrozprávať, potrebujú pomôcť nájsť východisko z nejakej situácie. Isto máte aj vy vo vašom okolí takých ľudí, či už z rodiny alebo spomedzi priateľov, ktorí sa na vás neváhajú obrátiť. Ste pre nich osoba, ktorej dôverujú, na ktorej názore im záleží. Jednoducho, človek, ktorý je im oporou nielen v dobrých časoch. A to je na tom úžasné. Pokiaľ si to uvedomíte, ste v skutočnosti šťastní.

Kto opustí smutného priateľa, nie je hoden, aby sa niekedy delil o jeho radosť.
- Jiří Mahen
 

Čo som doposiaľ dosiahol?

 

Pokiaľ ste práve v depresii, ešte pred tým, ako sa budete snažiť hľadať negatívnu odpoveď, reálne sa zamyslite. Veď predsa pozitívnych odpovedí môže byť viac ako si myslíte. Napríklad: maturita, skvelí priatelia, dostať sa na vysokú, zvládnutie ťažkej skúšky na výške, vysokoškolský diplom, úspech na pohovore, nájdenie si práce, podnikanie, nájdenie si partnera/rky, osamostatnenie sa od rodičov, kúpa bytu/domu, deti ... doplňte si čo len chcete a určite toho nebude po hlbšom zamyslení sa málo.


Čo si dokáže ľudská myseľ predstaviť a čomu uveriť, to dokáže aj dosiahnuť.
- Napoleon Hill
 

Aké mám možnosti?

 

Každý problém má svoje riešenie, alternatívy, vďaka ktorým opäť získate stratenú chuť niečo urobiť. Zlepšiť svoj postoj k životu, napraviť chyby, ktorých ste sa dopustili. Jednoducho, vždy máte šancu, máte možnosti. Či už sa vám v práci nedarí, vždy máte možnosť urobiť zmenu, možno aj začať podnikať, ak vás to láka. Máte možnosť sa vzdelávať, podieľať sa na zlepšení sa v oblastiach, ktoré vás zaujímajú a nie je to len o peniazoch, ktoré vám možno práve teraz chýbajú. Nepodceňujte odpoveď na túto otázku a zamyslite sa nad ňou.


Všetci ľudia sa so zápalom snažia zlepšiť spoločnosť, ale ani jeden z nich sa nezlepší sám.
- Ralph Waldo Emerson
 

Môžem robiť čo ma baví?

 

Každého baví niečo iné. Pre niekoho je relax šport, pre druhého sú to počítačové hry, pre vás to môže byť písanie článkov. A čo je úplne ideálne, ak je vašim hobby vaša práca. Dôležité je,