Otázky a odpovede, po ktorých budete šťastnejší

Blížiace sa kurzy
Kurz: "Koučing a self koučing v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "Komunikácia, rétorika a asertivita v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "SKVELÝ OBCHODNÍK | obchodné zručnosti a psychológia predaja"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.

Každý z nás by mal byť vďačný za to, čo má. Avšak mnohí máme skôr tendenciu sa zamerať na to, čo nemáme, čo nám chýba. A ani sa nenazdáme, stávajú sa z náš depresívni frfloši, nešťastné bytosti, ktorým „ublížil“ celý svet. No a pri tom to tak vôbec byť nemusí, stačí sa len zamyslieť. Napríklad aj nad nižšie položenými otázkami. Spýtajte sa ich sami seba. Možno budete prekvapení ich účinkom :-).


Šťastný je jedine ten, kto od zajtrajška nič nečaká a s vďakou prijíma to, čo mu prináša každý nový deň.
- Helmann Hesse
 

Milujem a som milovaný?

 

Láska hýbe svetom. Myslíte si, že je to len klišé? Ja určite nie. Keď sa niekedy cítite nanič a ani ja nie som výnimkou, spomeňte si na svojich blízkych. Či už je to váš manžel/ka, partner/ka, deti alebo rodičia, určite máte aj vy niekoho, ktorého milujete a ktorý miluje vás. Osoba, ktorá vás vie rozosmiať, potešiť milým slovom, ale aj povzbudiť, ak sa práve necítite najlepšie. Už len kvôli tomu máte dôvod žiť, máte dôvod byť šťastným človekom.


Najšťastnejšími okamihmi môjho života, bolo tých pár, ktoré som prežil doma, v kruhu svojej rodiny.
- Thomas Jefferson
 

Viem byť oporou?

 

Nielen my, ale aj naši blízki majú občas dni, kedy sa potrebujú vyrozprávať, potrebujú pomôcť nájsť východisko z nejakej situácie. Isto máte aj vy vo vašom okolí takých ľudí, či už z rodiny alebo spomedzi priateľov, ktorí sa na vás neváhajú obrátiť. Ste pre nich osoba, ktorej dôverujú, na ktorej názore im záleží. Jednoducho, človek, ktorý je im oporou nielen v dobrých časoch. A to je na tom úžasné. Pokiaľ si to uvedomíte, ste v skutočnosti šťastní.

Kto opustí smutného priateľa, nie je hoden, aby sa niekedy delil o jeho radosť.
- Jiří Mahen
 

Čo som doposiaľ dosiahol?

 

Pokiaľ ste práve v depresii, ešte pred tým, ako sa budete snažiť hľadať negatívnu odpoveď, reálne sa zamyslite. Veď predsa pozitívnych odpovedí môže byť viac ako si myslíte. Napríklad: maturita, skvelí priatelia, dostať sa na vysokú, zvládnutie ťažkej skúšky na výške, vysokoškolský diplom, úspech na pohovore, nájdenie si práce, podnikanie, nájdenie si partnera/rky, osamostatnenie sa od rodičov, kúpa bytu/domu, deti ... doplňte si čo len chcete a určite toho nebude po hlbšom zamyslení sa málo.


Čo si dokáže ľudská myseľ predstaviť a čomu uveriť, to dokáže aj dosiahnuť.
- Napoleon Hill
 

Aké mám možnosti?

 

Každý problém má svoje riešenie, alternatívy, vďaka ktorým opäť získate stratenú chuť niečo urobiť. Zlepšiť svoj postoj k životu, napraviť chyby, ktorých ste sa dopustili. Jednoducho, vždy máte šancu, máte možnosti. Či už sa vám v práci nedarí, vždy máte možnosť urobiť zmenu, možno aj začať podnikať, ak vás to láka. Máte možnosť sa vzdelávať, podieľať sa na zlepšení sa v oblastiach, ktoré vás zaujímajú a nie je to len o peniazoch, ktoré vám možno práve teraz chýbajú. Nepodceňujte odpoveď na túto otázku a zamyslite sa nad ňou.


Všetci ľudia sa so zápalom snažia zlepšiť spoločnosť, ale ani jeden z nich sa nezlepší sám.
- Ralph Waldo Emerson
 

Môžem robiť čo ma baví?

 

Každého baví niečo iné. Pre niekoho je relax šport, pre druhého sú to počítačové hry, pre vás to môže byť písanie článkov. A čo je úplne ideálne, ak je vašim hobby vaša práca. Dôležité je, nájsť si čas na to, čo vás baví, čo vám prináša radosť. Verím, že každý z vás má nejakú činnosť, ktorá ho napĺňa a robí šťastným. Veď život sa nemá len prežívať, ale žiť.


Komu je práca radosťou, pre toho je život šťastím.
- Maxim Gorkij
 

Za čo všetko môžem byť vďačný?

 

Odpovedí na túto otázku je viac ako si myslíte. V prvom rade môžete byť vďační za svoj život. Za rodinu, za priateľov, za zdravie, za prácu, ktorá vás baví aj za to, že ste si našli koníčky, ktoré vás robia šťastným. Za každý nový deň, do ktorého sa ráno zobudíte. Za každý slnečný lúč alebo aj dotyk snehovej vločky na vašej tvári. Môžete byť vďační za všetko, na čo ste si odpovedali vo vyššie uvedených otázkach.

Jestvuje len jedna zbraň, len jeden liek proti smútku – vďačnosť.

- Ida Friederike Görres

Myslím si, že každý z vás, kto číta tieto riadky, si na každú otázku vedel odpovedať v pozitívnom duchu. Ako sa cítite? Verím, že lepšie a máte úsmev na perách. Tak vidíte, niekedy k tomu, aby sme sa cítili šťastnejší naozaj veľa nepotrebujeme. Je to len uhol pohľadu. Tak na to myslite, ak vás najbližšie pochytí depresia alebo zlá nálada.  

13
Super článok
13
0
0
Nič moc
O autorovi
Silvia Lesayová Silvia Lesayová
Asistentka v investičnej a softvérovej spoločnosti, športová aktívno-pasívna nadšenkyňa, milovníčka zvierat a aj príležitostná copywriterka :-).
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť