Ako sa zbaviť večného negativizmu a sťažovania sa

Blížiace sa kurzy

Napríklad tým, že o tom napíšeme článok.

 

I keď sa mi zdá, že je to medzi nami už o trocha lepšie, stále mám pocit, že ľudia niekedy zbytočne rozprávajú a hlavne sa zbytočne na všetko sťažujú. Hlavne ak sa nemajú už o čom rozprávať.

 

“Small talks” a rozhovory o ničom len preto, aby nebolo ticho sú zbytočné a nepraktické. Človek sa aj tak nič zaujímavé nedozvie a ak aj náhodou áno, veľmi rýchlo na to zabudne.

 

A keď sa už nemáme o čom rozprávať, tak sa mnohí začnú jednoducho sťažovať. Porozprávajú nám kde ich čo tlačí alebo bolí, dozvieme sa, že jedlo na minulej dovolenke bolo príliš studené, more nebolo až také čisté a počasie bolo príliš dobré!

 

Človek, ktorý nám toto všetko porozprával sa necíti dobre, pretože má tieto “nepríjemné” spomienky a my sa necítime dobre, pretože nám je toho druhého človeka ľúto.

 

Keď sa už tak veľmi chceme porozprávať a nie len tak pri sebe stáť bez slov, prečo sa radšej nepochválime? Prečo radšej nepovieme:

 

“Vieš čo? Na dovolenke sme mali úžasné jedlo, ktoré bolo vždy studené, čo bolo super, lebo mi po ňom aspoň nebolo ťažko a teplo. More síce nebolo až také čisté, ale veď je to predsa príroda nie? Slniečko nám svietilo celú dovolenku, aha aká som opálená."

 

Výsledok tohto pohľadu konverzácie? Človek, ktorý nám príbeh porozprával je veselší, pretože sa mohol pochváliť príjemnou dovolenkou. No a my tak trocha možno závidíme, ale tiež sa na nás pravdepodobne preniesla aj dobrá nálada, a preto môžeme nadviazať nejakou našou pozitívnou historkou.

 

Keď sa budeme stále na niečo sťažovať, tak sa nám budú aj nepríjemné veci stávať, pretože ich budeme priťahovať svojou nekonečnou hundravosťou. Skúsme sa radšej na veci pozrieť vždy z tej lepšej stránky a uvedomiť si, čo vlastne rozprávame. Mnohokrát z nás vyjdú slová bez toho, aby boli najskôr dobre premyslené.

 

Pozitívne myslenie nám do života prináša mnoho benefitov, ako napríklad dobrú náladu a lepšie medziľudské vzťahy. Nikto predsa nedokáže stále dokola počúvať, čo je všetko vo svete zlé a aký sme nešťastní v podstate často krát bezdôvodne.

 

Ja viem, že sa to ľahšie napíše ako praktizuje, skúsme si však vždy uvedomiť o čom vlastne rozprávame, keď sme medzi ľuďmi a ako to ovplyvňuje dynamiku a náladu v skupine. Ak sa nad tým zamyslíme a zmeníme náš prístup, zmení sa aj nálada v skupine. Pozdvihne to nielen našu náladu, ale môžeme tým urobiť príjemnejší deň aj niekomu inému.

 

Za pokus to stojí nie?

 

Moja webstránka: www.lifenotez.com

Pozitívne myslenie

Ak sa chceme zbaviť všetkého negativizmu okolo nás, musíme začať najskôr od seba

0
Super článok
0
0
0
Nič moc
O autorovi
Lucia Lajdová Lucia Lajdová
Som mladá žena, ktorej najväčšou vášňou je cestovanie a spoznávanie nových ľudí. Rada čítam a píšem články na svoj blog. Som zástancom toho, že každý má právo na svoj názor. V práci mám rada flexibilitu, nové výzvy rozvoj. Myslím si, že človek by mal robiť veľa z toho, čo ho baví, aby ho to motivovalo a inšpirovala k lepším výkonom.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť