Ako sa nebáť konečne začat robiť veci, ktoré naozaj chcete

Blížiace sa kurzy

Neviem prečo je u nás na Slovensku vo väčšine ľudí rozšírený strach, že si nenájdu zamestnanie, ktoré ich baví. Je pravda, že to veľmi záleží od okolností, ale možností na trhu je naozaj veľa. Len sa možno niekedy ťažšie hľadajú.

 

Veľa ľudí sa stále zameriava na to, aby si našli prácu podľa toho čo vyštudovali. Ale toto pravidlo už dávno neplatí a oveľa dôležitejšie sú mimo akademické skúsenosti a znalosti (samozrejme ak to nie je veľmi špecifický odbor ako medicína). Flexibilita je kľúčom ku šťastiu a tvrdá práca kľúčom k úspechu. Aha a ešte neriešiť biznis cez emócie ale flegmaticky, pragmaticky, asertívne a s chladnou hlavou. Dobré rady nad zlato však?

 

Ako to však dosiahnuť? V posledných rokoch sa veľmi rozšírili rôzne workshopy a prednášky ľudí, ktorí majú už niečo za sebou a chcú svoje znalosti predávať menej skúseným, aby mohli byť aj oni úspešní. Je dobrý nápad sa na pár takýchto workshopov prihlásiť a zistiť, čo títo ľudia vlastne ponúkajú. Jediné, čo sa môže stať je, že sa niečo nové naučíme, alebo stretneme niekoho zaujímavého.

 

Netreba sa báť robiť veci sám/a. Veľmi by ste chceli ísť na nejaký start-up víkend, alebo na nejakú prednášku, ale kamoši nemajú čas? Nuž, pretože kamošov to pravdepodobne vôbec nezaujíma a radšej budú robiť niečo iné. Najhoršia vec, ktoré sa môže stať v tomto prípade je, že spoznáte nových ľudí, ktorí sa nedajbože môžu stať vašimi známymi.

 

Aj keď už človek robí prácu, v ktorej je spokojný ale nemá pocit, že by ho nejak posúvala, alebo snáď bavila, nie je vôbec hanba ju zmeniť, pokiaľ chce. V dnešnej dobe aj tak veľa ľudí neráta s tým, že bude jednu prácu robiť celý život. Bohužiaľ (alebo našťastie) to už takto nefunguje. Nové spoločnosti vznikajú a zanikajú každý deň a človek sa musí jednoducho prispôsobiť podmienkam.

 

Kto prácu hľadá, ten ju nakoniec aj nájde a ak sa troška posnaží, môže to byť práve aj tá vysnívaná. Nepríde to možno o mesiac ani o dva, ale trpezlivosť sa niekedy naozaj vypláca. Nad dobrými ponukami si netreba príliš dlho lámať hlavu a niekedy platí, že risk je zisk. Koniec koncov z každej situácie sa človek dostane a každý problém je riešiteľný. Samozrejme, pokiaľ človek chce.

 

Máte prácu, ktorá vás baví?

 

Moja webstránka: www.lifenotez.com

Nebojácnosť

Strach je pocit, ktorého sa vieme myšlienkami zbaviť.

1
Super článok
1
0
0
Nič moc
O autorovi
Lucia Lajdová Lucia Lajdová
Som mladá žena, ktorej najväčšou vášňou je cestovanie a spoznávanie nových ľudí. Rada čítam a píšem články na svoj blog. Som zástancom toho, že každý má právo na svoj názor. V práci mám rada flexibilitu, nové výzvy rozvoj. Myslím si, že človek by mal robiť veľa z toho, čo ho baví, aby ho to motivovalo a inšpirovala k lepším výkonom.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť