20 vecí, ktoré robia šťastných ľudí šťastnými

Blížiace sa kurzy
Šťastný človiečik :o)

Šťastie je pocit... čiže vnútorný stav človeka, ktorý sa v obchode kúpiť nedá. Napriek tomu ho máme naporúdzi v momente, ako sa tak rozhodneme. Je našim výsostným právom... právom človeka, ktorému bola daná slobodná vôľa zvoliť si vlastný vnútorný stav, či postoj...bez ohľadu na to, čo sa okolo neho deje.

 

Šťastní ľudia:

 

 • milujú život... a život na oplátku miluje ich. Čím viac mu dôverujú a neodporujú... netlačia, takpovediac, na pílu, tým viac krásnych darov im život prináša. 

 

 • dôverujú sami sebe... názor okolia si radi vypočujú, no ak s nimi neladí, nerobia si z neho ťažkú hlavu, pretože vedia, že ich vlastná cesta je vysoko individuálna a patrí iba im. Uvedomujú si, že bez potrebnej dávky viery v seba samých sa nedostanú ďalej... Je to základ úspechu vo všetkých oblastiach života. 

 

 • nemajú očakávania... dôverujú toku života a veria, že všetko je tak ako má byť. Práve nesplnené očakávania sú najhlavnejším dôvodom ľudského nešťastia. Vzdať sa očakávaní vonkajších výsledkov je tou najlepšou cestou ako vonkajšie výsledky dosiahnuť. 

 

 • sú vďační... vždy je okolo nich množstvo situácií, okolností, vecí, ktoré sú hodné vďaky a oni na to nezabúdajú. Uvedomujú si, že i tie bežné denné drobnosti, ako napríklad možnosť behať voľne v lese, si zaslúžia poďakovanie. Čo by za to dal človek pripútaný na invalidný vozík. Oceňovanie vecí, či vďačnosť veľmi jednoducho navodzujú vyššie vibrácie, zdroj vnútornej energie, ktorá dokáže pretaviť naše túžby a sny do hmotnej podoby. 

 

 • nezávidia... pretože vedia, že všetko čo má ten druhý môžu mať aj oni, ak budú naozaj chcieť. Závisť nie je konštruktívnou energiou, ale dá sa veľmi ľahko pretransformovať na odhodlanie a objavenie vnútornej sily, ktorá pomáha človeku prekonávať prekážky a s trpezlivosťou kráčať vpred za svojimi túžbami. 

 

 • sú trpezliví... vedia, že trvalé hodnoty si treba zaslúžiť systematickou prácou, a že nič, čo skutočne stojí za to, nie je zadarmo. Niekedy musíme prejsť aj cez to majhoršie“, aby sme si zaslúžili to „najlepšie“. Krok za krokom kráčajú za svojimi snami a s dôverou v seba samého idú vpred. Chápu, že dosiahnuť vrchol Mont Everestu im ešte nezaručí vnútorný pokoj a zmierenie... chápu, že všetko šťastie a rast sa uskutočňujú na ceste na pomyselný vrchol. 

 

 • rozdávajú lásku... no nečakajú, že im musí byť zákonite vrátená od všetkých naokolo späť. Za to, či má niekto iný otvorené srdce, alebo nie, predsa nenesú žiadnu zodpovednosť. 

 

 • nemajú strach... z pádov, či zlyhania, lebo vedia, že sú tou najlepšou školou života. Uvedomujú si, že strach človeka brzdí, naopak odvaha im dáva krídla, aby vytrvali pri tvorbe zázrakov. Dobre chápu, že jediné hranice, ktoré v živote majú sú tie, ktoré si určia sami vo svojej hlave.  

 

 • starajú sa o svoje zdravie zodpovedne a múdro... pretože dobre vedia, že kde niet zdravia, tam niet ani šťastia. Ich zdravý spôsob života im pomáha eliminovať stres, ktorý je označovaný za začiatok všetkých ochorení. Naše telo je jeden dômyselný, energetický systém a ak je v harmónii s dušou, nevznikajú v ňom energetické blokády, vnútorné pnutie, ktoré je základnou príčinou všetkých chorôb.

 

www.bionatural.sk
pohyb v prírode
 • hýbu sa... či už na čerstvom vzduchu v lese, na prechádzkach, alebo na rôznych športoviskách. Dobre vedia, že im to pomáha byť nie len zdraví, ale aj usmiati. 

 

 • robia to, čo ich teší... snažia sa o to, aby ich bežný deň bol z čo najväčšej časti vyplnený činnosťami, ktoré ich napĺňajú šťastím. V konečnom dôsledku si len oni určujú, či budú napríklad nakupovanie potravín nenávidieť, alebo sa s tou činnosťou zmieria a spriatelia... a či dokážu nájsť v práci, ktorá ich živí životné výzvy, alebo len stratený čas. 

 

 • nezabúdajú na kvalitný, zdravý spánok, ktorý ich naštartuje do nového, usmiateho dňa. 

 

 • majú svoje sny, ktorým veria, no netlačia silou vôle, aby sa čím skôr vyplnili. Postupujú v súlade s prúdom života a krok za krokom si za nimi idú. Aj keby všetci ľudia okolo nich vraveli, že ich sen je nemožný, že sa to nedá... oni poznajú pravdu, poznajú odpoveď. Nič nie je odopreté človeku obdarenému vierou a vytrvalosťou. 

 

 • nevyplakávajú svojmu okoliu... nehrajú sa na obeť niečoho, čo je mimo nich. Uvedomujú si, že strojcom svojej osobnej skúsenosti sú oni sami, takže ak sa im udeje nejaká nepríjemnosť, neobviňujú okolie, ale sa pokúšajú pochopiť jej zmysel a odniesť si z nej ponaučenie. 

 

 • pomáhajú ostatným... ale len vtedy, ak vidia, že je ich pomoc vítaná. Ak niekto pomoc nechce, tak ju ani nepotrebuje. 

 

 • nereagujú na hnev a nenávisť druhých... a tak sú v bezpečí a chránení svojim vlastným svetlom. Múdri ľudia by nikdy nemali dopustiť, aby v nich slová alebo činy iných vyvolávali reakcie hnevu. 

 

 • žijú v prítomnom okamihu...„Jednou z najtragickejších čŕt ľudskej povahy je, že sa snažíme odďaľovať žitie. Všetci snívame o čarovnej záhrade niekde za horizontom, namiesto toho, aby sme sa dnes tešili z ruží, ktoré nám kvitnú pod oknami.“  Dale Carnegie 

 

 • často sa smejú... aj na sebe samých, či bláznivých chybách, ktorých sa dopustili. Nie sú predsa stroje a uvedomujú si, že len mŕtvola chyby nerobí.  

 

 • sú čestní, hovoria pravdu... nepotrebujú si zbytočne komplikovať svoju životnú situáciu tým, že budú klamať. Hovoria pravdu otvorene a láskavo, no sú pripravení zmeniť ju, rýchlo a ľahko, ak im to životná skúsenosť diktuje. Sú si vedomí toho, že sa môžu aj mýliť.

 

 • majú pochopenie pre ľudí naokolo... neodsudzujú, nekritizujú, ale sa ich pokúšajú pomocou otvoreného srdca pochopiť. Uvedomujú si, že každá bytosť má svoje vlastné tempo prebúdzania sa a oni im láskavo doprajú potrebný čas. Tak ako sa nehnevajú na húsenicu, že z nej ešte nie je krásny motýľ, nehnevajú sa ani na človeka, ktorý ešte nedosiahol ich úrovne vedomia. 

 

Užívajte si, že ste na tej úžasnej ceste zvanej život, netrápte sa pre to, že nie vždy ide všetko podľa vašich predstáv... tešte sa z premenlivých prúdov skúseností a to ťažké bremeno vám bude odňaté. Vy ste tvorca vlastného života, stvoriteľ svojej hmotnej reality. Ak si ju vytvoríte zo strachu a hnevu, realita na to zareaguje zodpovedajúcim spôsobom... No ak si ju vytvoríte z dôvery a úprimného úsmevu, dostanete všetko o čom snívate a možno aj viac. Táto cesta je nekonečná, nemá hraníc, pri ktorých si môžeme povedať: „Som na konci.“ Bude stále kam kráčať a stúpať, a tak je to dobre. Sme súčasťou nikde nekončiaceho vesmíru... priestoru bez hraníc :o) 

Skutočné šťastie, to nie je hysterická blaženosť ani divoká radosť. Je to kľudné, nádherné a vyrovnané šťastie prenikajúce mysľou, ktorá sa bez úsilia udržuje v prekvapivej rovnováhe. Paul Brunton  

104
Super článok
104
1
1
Nič moc
O autorovi
Michaela Michelová Michaela Michelová
Narodila som sa s divokou krvou v žilách... Celé roky som si myslela, že ma nikto nedokáže skrotiť... až som si jedného krásneho dňa uvedomila, že som skrotila sama seba :)
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť