(Ne)Cool Profilovka

Blížiace sa kurzy
Kurz: "Koučing a self koučing v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "Komunikácia, rétorika a asertivita v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "SKVELÝ OBCHODNÍK | obchodné zručnosti a psychológia predaja"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.

Možno by sa niekto ani nepozastavil nad tým, akú má profilovku na jeho/jej obľúbenej sociálnej sieti. Je to možno až smiešne, ale skutočne je dnes fenomén, že prvý kontakt s naším vizuálom má verejnosť práve prostredníctvom sociálnych sietí. Z toho mi nejako prirodzene vyplýva, či už sa mi to páči alebo nie, fakt, že pokiaľ mi záleží na prvotnom dojme, ktorý je pre mnohých smerodajný, či vôbec s nami začne nejakú komunikáciu, mal by som túto vec riešiť.

 

Spomeniem vlastnú skúsenosť, kedy som urobil na istej chatovacej stránke malý experiment. Uverejnil som istú profilovku, ktorú som používal istú dobu. Musím sa priznať, že som si fakt nepokecal, takmer nikto na mňa nereagoval. Po čase som si vytvoril kvalitku, profilovku, ktorá stála za to. A stalo presne to, čo som čakal. Nárast mojej komunikácie stúpol o 38%. A ako hovoril môj profák na strednej, čísla nepustia. Treba tiež podotknúť, že aj firmy pri prijímaní do zamestnania si nás takpovediac prekliknú cez ... veď to poznáme. V tomto krátkom článku, ktorý ako obvykle končí ako siahodlhá litánia, obsiahnem zopár subjektívnych bodov ako by mohla „správna" profilovka vyzerať.

 

1. Moja profilovka je o mne

 

Musím sa priznať, že nie raz sa mi stala situácia, v ktorej som ostal zmätený. Na fotke bola holka, s ktorou som si písal, akurát, že bola v groupe iných podobne dobre vyzerajúcich slečien, poprípade v skupinke, kde bola jedna, povedzme nie až tak sympatická, čo ma dosť znepokojovalo, nakoľko som nevedel vytušiť, s ktorou z nich si píšem. Mnohokrát bolo dosť náročné zistiť, o koho v skutočnosti ide. Nakoniec to skončilo tak, že som riešil iba to, o koho ide a týmto smerom sa aj náš rozhovor uberal. Priznajme si, že viesť konverzáciu v duchu „kto si“ je vopred odsúdená do fadeout-u.

 

2. Miley Cyrus mi naozaj nepíše

 

Ach jaj. Tie naše obľúbené celebrity. K tomuto naozaj nemám čo dodať. Pokiaľ si 13 ročná holka dá na profilovku foto svojej obľúbenej star, hate nie je na mieste a myslím, že je to normálne. Ak tak koná dospelá žena či muž, je to na zamyslenie, v akej rovine je ich mentálny status. Chcem tým naznačiť, že určite medzi nimi nie sú len tí, ktorí sa zabrzdili niekde v 13 rokoch, ale prvotný dojem to absolútne skazí a mnohých odradí, aby vôbec takému niekomu dali šancu na kontakt. Asi by bolo fajn si svoju star nahrať do mobilu alebo vycapiť v izbe na stenu, to môže v koncepte izby dospelého človeka pôsobiť fresh a milo, ale vytvárať si verejne tento typ alter ega zväčša nepadne na úrodnú pôdu.

 

3. Romantické pozadie a.k.a Harlequin nechajme v 90. rokoch

 

Fotka tváre vystupujúca z hmly tropickej pláže, romantický pohľad do hora vsadený do prstienkov a kytice ruží, hviezda fiktívneho billboard-u. Toto slepé črevo evolúcie sociálnych sietí nemalo nikdy ani prísť. Príde mi to ako film Megažralok vs. Gigantická chobotnica, ktorý bol natočený po roku 2000 niekedy, čo znamená v ére silno profi efektov. Film, ktorý by v 70. rokoch nebol efektami vtedajšej doby a po roku 1992, kedy bol už Terminátor 2, čoby silno efektovaný film, by bol, ako sa hovorí, mimo slogan. V skratke, žiadna éra nie je pre neho.

 

4. Duck face Duck face.

 

Tak používané, tak milované, tak nenávidené. Čo je jeho tajomstvom a odkiaľ prišlo. Tento azda najrozšírenejší fenomén vizuálu profilových fotiek, prevažne u žien i keď... Je ako šláger hudba. Je rozšírená, je dlho na scéne, nechystá sa odísť a takmer nikto ju nevie vystáť. Verím, že mať tento výraz v tvári, by za bežného dňa bol isto kreatívny a neostal by bez povšimnutia, ale proste sa to nerobí. A v dobe, kedy sme všetci ultra „prirodzení“ a nezávislí sa tento fakt dupluje. Ak by som to mal premietnuť do ženského pohľadu chápania, je to asi tak cool, ako keby za ženou prišiel muž a prvú vec ktorú by spravil by odprezentoval svoj super tvarovaný biceps. Tiež sa to proste nerobí aj keď viem, že aj takéto profilovky u niektorých mužov vídame. Osobne nepoznám nikoho, koho by už jedno alebo druhé priťahovalo alebo nejako extra zvlášť zaujalo.  

Pár na rande

Pár na rande. asi.

5. Nie som playmate ani 50 Cent.

 

Fotiť sa pri svojom milovanom vytunovanom golfe z 92‘, s hrubou striebornou „reťázkou“ je lacné. Fotiť sa v minibikinách pri BMW M5 na Carat Tunning party je lacné. Verte mi, nepôsobí to verne. ;-)

 

6. Úsmev ako dar

 

Nieje nič príťažlivejšie ako krásny úsmev. Jedno gesto, ktoré mnoho vyjadruje. Ak sa zadívam na fotku na ktorej sa žena príjemne usmieva, hneď si poviem, toto bude, veselá kopa, pozitívne naladená, možno aj bez predsudkov, spontánna, nebude asi moc hašterivá a bude za každú srandu. Áno presne toto napovedá jeden úsmev. Rád svojim kamarátkam hovorím nech sa usmievajú, že pokiaľ sa žena nesmeje, stráca 30% svojej príťažlivosti. A vždy sa usmejú, lebo im to príde vtipné, ale to je jedno, podstatné je, že docielim ich úsmev, a seba utvrdím, že je to vtipné aj opakovane .... O čom som ale absolútne presvedčený, je mužský úsmev. Myslím, že pre ženy je to jedna z najpríťažlivejších veci na mužoch, hneď