(Ne)Cool Profilovka

Blížiace sa kurzy
Kurz: "Koučing a self koučing v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "Komunikácia, rétorika a asertivita v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "SKVELÝ OBCHODNÍK | obchodné zručnosti a psychológia predaja"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.

Možno by sa niekto ani nepozastavil nad tým, akú má profilovku na jeho/jej obľúbenej sociálnej sieti. Je to možno až smiešne, ale skutočne je dnes fenomén, že prvý kontakt s naším vizuálom má verejnosť práve prostredníctvom sociálnych sietí. Z toho mi nejako prirodzene vyplýva, či už sa mi to páči alebo nie, fakt, že pokiaľ mi záleží na prvotnom dojme, ktorý je pre mnohých smerodajný, či vôbec s nami začne nejakú komunikáciu, mal by som túto vec riešiť.

 

Spomeniem vlastnú skúsenosť, kedy som urobil na istej chatovacej stránke malý experiment. Uverejnil som istú profilovku, ktorú som používal istú dobu. Musím sa priznať, že som si fakt nepokecal, takmer nikto na mňa nereagoval. Po čase som si vytvoril kvalitku, profilovku, ktorá stála za to. A stalo presne to, čo som čakal. Nárast mojej komunikácie stúpol o 38%. A ako hovoril môj profák na strednej, čísla nepustia. Treba tiež podotknúť, že aj firmy pri prijímaní do zamestnania si nás takpovediac prekliknú cez ... veď to poznáme. V tomto krátkom článku, ktorý ako obvykle končí ako siahodlhá litánia, obsiahnem zopár subjektívnych bodov ako by mohla „správna" profilovka vyzerať.

 

1. Moja profilovka je o mne

 

Musím sa priznať, že nie raz sa mi stala situácia, v ktorej som ostal zmätený. Na fotke bola holka, s ktorou som si písal, akurát, že bola v groupe iných podobne dobre vyzerajúcich slečien, poprípade v skupinke, kde bola jedna, povedzme nie až tak sympatická, čo ma dosť znepokojovalo, nakoľko som nevedel vytušiť, s ktorou z nich si píšem. Mnohokrát bolo dosť náročné zistiť, o koho v skutočnosti ide. Nakoniec to skončilo tak, že som riešil iba to, o koho ide a týmto smerom sa aj náš rozhovor uberal. Priznajme si, že viesť konverzáciu v duchu „kto si“ je vopred odsúdená do fadeout-u.

 

2. Miley Cyrus mi naozaj nepíše

 

Ach jaj. Tie naše obľúbené celebrity. K tomuto naozaj nemám čo dodať. Pokiaľ si 13 ročná holka dá na profilovku foto svojej obľúbenej star, hate nie je na mieste a myslím, že je to normálne. Ak tak koná dospelá žena či muž, je to na zamyslenie, v akej rovine je ich mentálny status. Chcem tým naznačiť, že určite medzi nimi nie sú len tí, ktorí sa zabrzdili niekde v 13 rokoch, ale prvotný dojem to absolútne skazí a mnohých odradí, aby vôbec takému niekomu dali šancu na kontakt. Asi by bolo fajn si svoju star nahrať do mobilu alebo vycapiť v izbe na stenu, to môže v koncepte izby dospelého človeka pôsobiť fresh a milo, ale vytvárať si verejne tento typ alter ega zväčša nepadne na úrodnú pôdu.

 

3. Romantické pozadie a.k.a Harlequin nechajme v 90. rokoch

 

Fotka tváre vystupujúca z hmly tropickej pláže, romantický pohľad do hora vsadený do prstienkov a kytice ruží, hviezda fiktívneho billboard-u. Toto slepé črevo evolúcie sociálnych sietí nemalo nikdy ani prísť. Príde mi to ako film Megažralok vs. Gigantická chobotnica, ktorý bol natočený po roku 2000 niekedy, čo znamená v ére silno profi efektov. Film, ktorý by v 70. rokoch nebol efektami vtedajšej doby a po roku 1992, kedy bol už Terminátor 2, čoby silno efektovaný film, by bol, ako sa hovorí, mimo slogan. V skratke, žiadna éra nie je pre neho.

 

4. Duck face Duck face.

 

Tak používané, tak milované, tak nenávidené. Čo je jeho tajomstvom a odkiaľ prišlo. Tento azda najrozšírenejší fenomén vizuálu profilových fotiek, prevažne u žien i keď... Je ako šláger hudba. Je rozšírená, je dlho na scéne, nechystá sa odísť a takmer nikto ju nevie vystáť. Verím, že mať tento výraz v tvári, by za bežného dňa bol isto kreatívny a neostal by bez povšimnutia, ale proste sa to nerobí. A v dobe, kedy sme všetci ultra „prirodzení“ a nezávislí sa tento fakt dupluje. Ak by som to mal premietnuť do ženského pohľadu chápania, je to asi tak cool, ako keby za ženou prišiel muž a prvú vec ktorú by spravil by odprezentoval svoj super tvarovaný biceps. Tiež sa to proste nerobí aj keď viem, že aj takéto profilovky u niektorých mužov vídame. Osobne nepoznám nikoho, koho by už jedno alebo druhé priťahovalo alebo nejako extra zvlášť zaujalo.  

Pár na rande

Pár na rande. asi.

5. Nie som playmate ani 50 Cent.

 

Fotiť sa pri svojom milovanom vytunovanom golfe z 92‘, s hrubou striebornou „reťázkou“ je lacné. Fotiť sa v minibikinách pri BMW M5 na Carat Tunning party je lacné. Verte mi, nepôsobí to verne. ;-)

 

6. Úsmev ako dar

 

Nieje nič príťažlivejšie ako krásny úsmev. Jedno gesto, ktoré mnoho vyjadruje. Ak sa zadívam na fotku na ktorej sa žena príjemne usmieva, hneď si poviem, toto bude, veselá kopa, pozitívne naladená, možno aj bez predsudkov, spontánna, nebude asi moc hašterivá a bude za každú srandu. Áno presne toto napovedá jeden úsmev. Rád svojim kamarátkam hovorím nech sa usmievajú, že pokiaľ sa žena nesmeje, stráca 30% svojej príťažlivosti. A vždy sa usmejú, lebo im to príde vtipné, ale to je jedno, podstatné je, že docielim ich úsmev, a seba utvrdím, že je to vtipné aj opakovane .... O čom som ale absolútne presvedčený, je mužský úsmev. Myslím, že pre ženy je to jedna z najpríťažlivejších veci na mužoch, hneď potom, keď muž vie variť, ideálne pre ženu. Mám pocit, že éra drsných chlapcov vo veľkých autách a silnými gestami už je preč. Ak tak vtipní grázlici sú viac v kurze, keď už žena zrovna túži po niekom drsnejšom, ale ak sa pri tom aj s chuti zasmeje, je to + navyše. Som presvedčený, že v tomto sa nemýlim a nie je to vôbec subjektívne.

 

7. Reč tela a okolia

 

Táto oblasť je z môjho pohľadu dosť podceňovaná, pričom podvedome veľmi vnímaná. Nebudem k tomu hovoriť konkrétny názor, skôr príklad. Ak má človek profilovku, kde v pozadí vidíme les, skaly, bar, skatepark, skipark, divadelná scéna, pódium, festivalový stage, kanceláriu, open office, tak to má pre každého prvotnú výpovednú hodnotu. Vytvára automaticky istý bod profilu o človeku (hobby napr.). No a čo sa týka reči tela, póza aká je na fotke, či už niekto na vodných lyžiach letiac nad zemou alebo telo napnuté pod váhou činiek, krásna tanečná póza alebo vypnutá hruď na toaletách z vychyteného klubu, rovnako silná zložka, ktorá dotvára náš profil v očiach druhej strany.

 

8. Zrkadlo zachytí všetko

 

Známe to komplikácie plné failov spôsobené fotkami pred zrkadlom, veď to všetci poznáme. Takže isto si treba dať pozor, aby naše fotky kde sme sexi, prípadne sporo odetý, nepokazili špinavé ponožky na umývadle, prípadne použité tampóny na odličovanie, prípadne vkusne dopĺňajúci rozvalený záchod. Odpúšťa sa jedine moment ak je v odraze zrkadla vidno nášho nahého partnera/partnerku. To je fakt mega vtipné ;-)

 

9. Oblečenie hovorí za mňa

 

Vysoká štíhla blondínka v čiernych lodičkách s ružovou kabelkou a pseudo-diamantovými kamienkami vykladaný nápis „Punks not dead“. Len jedna rada, nechoďte nikdy takto na punkový koncert. O pozornosť budete mať zaručene postarané, avšak výsledok negarantujem. Muž so zarastenou hruďou v tielku, s vykreslenou klobásovou mastnou mapou neidentifikovateľnej krajiny, plandáky a rozvalený v starom kresle. Touto pózou sa značne zužuje komunita žien, u ktorej by takýto muž vyvolal záujem. Podľa šiat si nás okolie zaraďuje do komunity, kasty, sociálnej vrstvy a v tomto by sme nemali klamať. Oblečenie by s nami malo byť stotožnené, s našou personalitou, aktuálnou náladou a v dnešnej dobe mnohokrát aj svetonázorom. Preto voľba oblečenia na profilovú fotku by mala byť braná značne do úvahy. Tak ako sme my oblečení, takú sortu ľudí budeme oslovovať.  

1
Super článok
1
0
0
Nič moc
O autorovi
Mario Filo Mario Filo
Zakladateľ www.prokrastinuj.sk. Kde sa niečo deje, tam sa držím pravidla First In Last Out. Mám rád každú výzvu. Neuznávam motiváciu, prokrastináciu považujem za nástroj efektivity, no s mierou. Strávil som štyri roky vo Viedni a aktuálne žijem v Londýne. Na jednom mieste neobstojím, pokiaľ niekto niečo hovorí vo viac ako 5 vetách a nie je to nutné, nevnímam ho.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť