Ako sa ľuďom kradne les

Blížiace sa kurzy
Finančný manažment odmeňovania
08.11.16, Košice
Martina Vyskočová
Talent Magnet - ako pritiahnuť a udržať si talenty
15.11.16, Bratislava
Martina Vyskočová
Začíname blogovať
Individuálne, Košice, Michalovce
Lukáš Mikulaško
Trenčiansky les

Trenčín! Moje rodné, milované mesto vlastní vzácnosť, ktorá zas a znova vlieva život do duše človeka... prináša pokoj, čistú hlavu... prináša spojenie človeka s prírodou. Brezina je názov lesa, ktorý sa rozprestiera priamo v centre mesta a obklopuje ďalšiu vzácnosť, na ktorú sme my, Trenčania takí hrdí. Hrad. 

 

No z tohto lesa nám pomaly, ale isto ubúda. Tam, kde sa moje túlavé nohy mohli ešte donedávna prechádzať pomedzi stromy, najskôr niekto zatĺkol ceduľu s nápisom: Zákaz vstupu! Súkromný pozemok. V súčasnej dobe tam už reálne stoja obrovské múry novostavby... drevo z krásnych vysokých stromov sa zrejme zmenilo na popol. 

 

A ďalší podobný prevod nášho spoločného vlastníctva, časti z nášho lesa do rúk súkromnej osoby bol schválený 28.septembra vedením mesta Trenčín. Dobre zakuklený pod rúškom stupídneho odoberania čestného občianstva J. V. Stalinovi, ktorému podľa slov pána poslanca Miloša Mičegu pravdepodobne odobrali niečo, čo nikdy neprijal... Pán Rybníček zo seba celkom slušne urobil totálneho blázna, rozkrikujúc sa pred kamerami ako ten zdrap papiera, na ktorom je čierne na bielom, že Stalin už viac nie je čestným občanom mesta Trenčín pošle na veľvyslanectvo RF. Snáď tu netreba zvlášť zdôrazňovať čo si s ním vytrú na spomínanom veľvyslanectve. Je im to tak srdečne jedno, zatiaľ čo nám by veru nemalo byť ukradnuté, ktorá armáda, ľudia ktorej krajiny a pod vedením ktorého človeka oslobodili naše milované mesto.

Lesopark Brezina

Trenčania, Slováci... Toto je len jeden z mnohých prípadov, kedy ľudia, ktorí majú viesť mestá, krajiny, alebo aj celý svet strácajú morálne hodnoty, pretože ich modlou ktorej sa klaňajú sa stali peniaze. Keby tomu tak nebolo, tak by napríklad u nás v Trenčíne nemohli zabudnúť na územný plán, ktorý si do roka 2030 vytýčili, v ktorom jasne stojí, že sa zamerajú na zachovanie a rekonštrukciu lesoparku Brezina. Nie na jeho postupné ničenie salámovým spôsobom... Tu kúštik, tam kúštik a nikto si nič nevšimne. 

 

Chcela by som týmto článkom apelovať hlavne na mojich rodákov Trenčanov. Netvárme sa, že sa nič nedeje, pretože sa deje. Nemávajme nad tým rukou  s povzdychom, že aj tak s tým nič neurobíme, nič nezmôžeme. Ale áno, zmôžeme... Môžeme sa predsa proti tomu spojiť. Nie je nič viac ako ľud, ktorý dokáže spoločne zakričať: „Od dnes nám už nebudete rúbať tento les!“ 

 

Les, stromy to sú pľúca človeka. Sme neodmysliteľne spojení s prírodou. Z duchovného hľadiska symbolizujú spojenie medzi nebom a zemou... Korene majú pevne ukotvené v zemi, zatiaľ čo koruna im siaha do nebies. Nenechajme si viac ukrajovať z tej naše oázy šťastia a pokoja, pretože sa jedného dňa môžeme zobudiť so zistením, že jej už viac niet. Podobne ako bola so zemou zrovnaná naša krásna letná plaváreň, na ktorú sme boli tiež právom hrdí. I vtedy nás balamutili ako nám ju vynahradia novou, lepšou a krajšou... a my už dnes všetci dobre vieme ako to dopadlo. Nespime! V súčasnej dobe sa už javí naša poddajnosť ako vyslovená hlúposť, a preto nemajme strach nahlas povedať čo si naozaj myslíme.

Príroda, na rozdiel od človeka, svoje zákony neporušuje.

Leonadro Da Vinci 

45
Super článok
45
1
1
Nič moc
O autorovi
Michaela Michelová Michaela Michelová
Narodila som sa s divokou krvou v žilách... Celé roky som si myslela, že ma nikto nedokáže skrotiť... až som si jedného krásneho dňa uvedomila, že som skrotila sama seba :)
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť